Meniu:
Pratarmė
Istorinė ir praktinė kaktusų reikšmė jų tėvynėje
Kaktusai interjere
Kaktusų auginimas
Šiek tiek apie kaktusų klasifikasiją
Lotiniški pavadinimai ir jų reikšmė
Kaktusų priežiūros kalendorius
Kai kurios žinios apie kaktusus
Parašyk man!

KAKTUSŲ AUGINIMAS


Indai

    Daugumos kaktusus šaknys būna silpni išsivysčiusios. Atsižvelgiant į šaknų sistemą, jiems auginti parenkami nedideli indai. Dažnai tenka matyti mažą kaktusiuką, pasodintą dideliame vazone. Tai neteisinga, nes dideliame inde šaknys neįsisavina visos vazone esančios žemės, likusioji jos dalis rūgsta, ir kaktusas žūva.
    Dar neseniai buvo paplitusi nuomonė, kad indai kaktusams turi būti moliniai, neglazūruoti. Ilgainiui įsitikinta, kad, garuojant drėgmei, atšąla molinių indų sienelės, o tai kenkia šilumą mėgstantiems kaktusams. Ištirtam jog molinių indų sienelių temperatūra 4° žemesnė, negu plastmasinių.
    Daugelis mėgėjų sodina kaktusus į vazonus iš organinio stiklo arba polietileno. Tokie indai patogūs ir savo kvadratine forma: juos galima statyti glaudžiai vieną prie kito ir tuo laimima daug vietos, kas labai svarbu kiekvienam kolekcionieriui. Be to, taip sustatytuose vazonuose žemė ilgiau išlieka drėgna, dėl to kaktusus reikia rečiau laistyti.
    Naujus molinius vazonus, prieš sodinant kaktusus, reikia kelioms valandoms pamerkti į vandenį, kad jie palaipsniui atiduotų savo drėgmę pasodintiems augalams. Senus indus reikia gerai išplauti karštu vandeniu su šepečiu.

Indai:
Žeme ir tręšimas
Indai
Persodinimas
Dauginimas
Skiepijimas
Priežiūra
Hidroponinis kaktusų auginimo būdas
Kova su kenkėjais ir ligomis