Jaunus kaktusus reikia persodinti kiekvienais metais, suaugusius - kartą per 2 - 3 metus.
3 - 5 dienas prieš persodinimą kaktusų nereikia laistyti, kad žemė perdžiūtų ir lengvai atsiskirtų nuo šaknų. Pro skylutę, esančią vazono dugne, pastūmus plona lazdele skylutę dengiančią šukę, vazone esančios šaknys su žeme pasikelia iš indo. Dar galima, prilaikant kaktusą ranka, palenkti vazoną ir lengvai stuktelėti į stalo kraštą.
Indai kaktusams persodinti parenkami, atsižvelgiant į šaknų būklę. Mamiliarijoms, kurių šaknys auga paviršiuje, reikia parinkti plokščius indus. Jei šaknys sveikos ir įsisavino visą inde esančią žemę, imamas vienu numeriu didesnis vazonas. Kartais tenka persodinti į tokio pat dydžio arba net mažesnį vazoną. Tai daroma tuomet, kai šaknys prastai išsivysčiusios arba dalinai supuvusios. Tokias šaknis reikia nupjauti iki sveikos vietos, o pjūvį apiberti trinta medžio anglimi. Indo dugne esantis skylutė vėl uždengiama šuke. Kad atliekamas vanduo galėtų laisvai išbėgti, skylutę galima šiek tiek padindinti peiliu.
Indo dugne padaromas drenažas iš medžio anglies gabaliukų. Žemė supilama kauburėliu, ant kurio išdėstomos kaktuso šaknys. Kaire ranka prilaikant kaktusą, dešine beriama žemė, o ant jos - 1 cm smėlio sluoksnis. Nuo vazono krašto iki smėlio paviršiaus turi likti ne mažiau kaip 1 cm, kad vanduo laistant neišsilietų. Žemės su smėliu nereikia prispausti; atsargiai padaužius vazonėlį į stalą, žemė susiguli, ir kaktusas nusėda į vietą. Kaktuso šaknų kaklelis turi būti viršum žemės, nes per griliai įsodintas kaktusas supūva. Smėlis greitai praleidžia vandenį, dėl to šaknų kaklelis nepūva, augalą nuo puvimo galima apsaugoti, viršutini smėlio sluoksnį apibarsčius trinta medžio anglimi.
Kad, persodindami kaktusus, nesužeistume rankų jų dygliais, reikia paimti popieriaus lapą. Sulenkti jį keturgubai siaura juostele, apvynioti ja augalą ir persodinant laikyti tik už juostelės galų.
Persodinti kaktusai statomi į nesaulėtą, bet šiltą vietą ir 3 - 5 dienas nelaistomi, kad užsitrauktų persodinant sužeistos šaknys. Iš karto laistant, sužalotos šaknys gali supūti. Tik pradėjusius augti kaktusus (tai matyti iš jaunos žalsvos viršūnėlės) galima imti gausiau laistyti.
Prieš saulę kaktusus reikia statyti visuomet ta pačia puse. Keisti kaktusų padėtį nepatariama. Į saulę atsuktoje kaktuso pusėje susikaupia sultys, skatinančios žydėjimą. Jei kaktusas sukinėjimas, jis nežydi.
Dažnai tenka matyti kaktusus, pritvirtintus prie lazdelių, paremtus, tai vadinama "kolekcija ant ramentų" . sveiki kaktusai turi stovėti patys. Tik persodintus aukštus augalus reikia laikinai pririšti prie lazdelių, kol šaknys įsitvirtina.
Maži vazonėliai saulėje smarkiai įkaista, žemė juose greitai perdžiūva, dėl to žūva jaunos, gležnos šaknelės. Todėl jaunus kaktusus patariama sodinti po kelis į plastmasines arba medines dėžutes.
Tinkamiausias laikas kaktusams persodinti - kovo mėnesio pabaiga - gegužės mėnuo. Jeigu persodinama vėliau, uždelsiamas jau "pabudusių" kaktusų augimas, nes jiems reikia laiko įsišaknyti, žydintys arba sukrautais pumpurais kaktusai persodinami, kai jie nustoja žydėti.